rostliny
vřesovcovité, sukulenty, byliny ...
Prodej a rozvoz kytic růží. Řezané růže.
Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!
Vhodné místo:
Pro vřesy a vřesovce je potřebná humózní a kyselá půda. Jestliže takovou půdu v zahradě nemáte, připravte vhodný pěstební substrát. Především je zapotřebí hodně zahradní rašeliny. Dejte přednost hrubší, méně rozložené rašelině. Rašelinu a případně ostrý písek promíchejte s vrchní vrstvou půdy. V půdách s vysokým obsahem vápníku je obtížné připravit vhodné podmínky pro kyselomilné rostliny. Vřesy a vřesovce nerostou ve stínu, nejlépe se jim daří na místech s celodenním sluncem nebo v polostínu. Slabé přihnojování je rostlinám prospěšné. Jestliže se listy rostlin zbarví žlutě, svědčí to o vyšším obsahu vápníku v půdě, přičemž se zastavuje příjem některých živin. Některé vřesovce jako Erika carnea a Erika darleyensis snášejí určitý obsah vápníku v půdě. Oba tyto druhy kvetou v zimě.
Řez vřesů a vřesovců:
Rostliny se musí každý rok řezat. Vřesovce se stříhají většinou po odkvětu (což je na jaře). Vřesy se stříhají také na jaře (někde jsem slyšel, že se mají vřesy stříhat po odkvětu, tak jsem to zkusil a většina vřesů mi zmrzlo, jelikož se k nim snáze dostal mráz). K řezu lze použít nůžky (viz obrázek) a nejlepší je, když se odstřihuje každá větvička zvlášť.
Výsadba vřesů a vřesovců:
Chybou je příliš mělká výsadba. Jestliže nejsou rostliny vsazeny dostatečně hluboko, nejsou v půdě dobře upevněny, zasychají a za nějaký čas uhynou. Vřesovce se mohou sázet na podzim nebo lépe z jara. Při pozdní podzimní výsadbě rostliny nestačí do zimy zakořenit.